Hızla değişen dünyamızın, hızla değişen sosyo-ekonomik koşullarında bizleri ilgilendiren en önemli konu yeni koşullara ayak uydurmak ve uluslararası ekonomide rekabet üstünlüğü elde etmek için neler yapılabileceğidir. Bu bakış açısından hareketle OBİAL, rekabet gücünü artırmanın tek yolunun sürekli iyileştirme, yenilenme ve sürekli gelişmeden geçtiğini kurum felsefesi olarak benimsemiş durumdadır. Dünya çapında üretim yapmanın büyük sorumluluk gerektirdiğinin bilincinde olan OBİAL, üretimine, üretim tesislerine ve üretici-müşteri ilişkilerine son derece önem göstermektedir. OBİAL, üretici-müşteri ilişkisini günümüz dünya çapında ticaret ve üretim anlayışı içinde yeniden yorumlayıp stratejik bir işbirliği çatısı altında Toplam Çözüm sunan bir platform oluşturmayı hedeflemektedir. Depolama Sistemleri tasarımını belirleyen iklim, hububat tipi ve doldurma/boşaltma mekanizma faktörleri çerçevesinde OBİAL Toplam Çözüm Platformu, müşterinin bugünkü ve gelecekteki ihtiyacına cevap verecek en iktisadi ve en ideal ürünü oluşturmak için çalışmaktadır.

Tasarım ve mühendislik departmanlarının ortak çalışması ile Toplam Çözüm Platformu, müşteriye üretim sürecinin dışına da çıkarak uzun vadeli bir stratejik ortaklık sunmaktadır. Toplam Çözüm Platformu, anahtar teslim üretim anlayışının da ötesine geçerken Toplam Kalitenin bir uzantısı olarak üreticiye hizmet (danışmanlık) sağlayan bir fonksiyona sahiptir. Müşteri böylece “sipariş veren ve satın alan” kimliğine üretici ile doğrudan ve uzun vadeli işbirliği sağlayan üçüncü bir ilişki eklemiş bulunmaktadır.

ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesine sahip ileri teknoloji üretim merkezinde yıllık üretim kapasitesi 3.000.000 ton olan hububat depolama tesisi bulunan OBİAL, geçtiğimiz senelerde üretim kapasitesini %65 arttırarak 5.000.000 tona çıkarmayı hedeflemiş ve bu hedefi gerçekleştirmiştir. Şimdilerde ise çok daha büyük hedeflere doğru hızla ilerlemektedir. Dünyanın sayılı büyük üretim tesislerinden biri olan OBİAL, üretiminin %70’ini 70’den fazla ülkeye ihraç etmekte, üretiminin %30’a yakın bir kısmını ise iç pazarda tüketmektedir.

ŞİMDİ İZLE

Yaptığımız her işe gönülden inanarak yaklaşıyoruz

105

ÜLKE

3873

PROJE

75

MİLYON KAPASİTE