HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ | Obial Çelik Silo Sistemleri

HAVALANDIRMA SİSTEMİ


Silo kapasitesine ve içinde depolanacak ürün özeliğine göre tasarlanıp yapılan havalandırma kanalları silo temel betonarmesi yapılırken beton içine kurulur. Bu kanallar üzerine ürün özeliğine göre tasarlanmış özel büküm delikli galvanizli saclar ile kaplama yapılır.

OBİAL değişik çap ve kapasitelerdeki silolarda depolanan ürünün havalandırılması için değişik kapasitelerdeki ALFAN marka radyal ve aksiyal fanlar kullanılır.

OBİAL havalandırma bacaları silo içinde oluşan toz ve tarım ilaçlarının kolayca dışarı çıkmasını sağlar. Bu bacalar eğimli bir yapıya sahip ve ön yüzeyleri tel perdelidir. Bu perdeler sayesinde silo içine kuş ve benzeri yabancı maddelerin girmesini önler. Eğimli yapısı sayesinde ise içeriye yağmur ve karın girmesine olanak vermez.
   


Daha fazla hava çıkışının gerektiği durumlarda OBİAL tarafından 560 mm kanat çaplı havalandırma fanı üretilir. Bu fan hava emiş yönü tel perdeli olup hava çıkış yönü panjurlu bir yapıya sahiptir. Panjurlar fan çalışırken açılır şekilde, fan çalışmazken ise kapanır şekilde tasarlanmıştır.

OBİAL ayrıca yatay hububat depolarındaki havalandırma problemlerini çözmek için galvanizli sacdan oluklama yapılarak güçlendirilen ve birbiriyle birleştirilebilen seyyar tünel havalandırma kanalları da üretmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

Teknik Detaylar