ELEVATÖR | Obial Çelik Silo Sistemleri

ELEVATÖR


OBİAL kovalı elevatörleri hububatın dikey olarak ekonomik taşınmasını sağlar. Elevatör sistemi hububat için tasarlanmış ve en ağır çalışma şartları dikkate alınarak imal edilmiştir.

Tüm OBİAL elevatör sistemlerinde kolon, tahrik ünitesi başlığı ve gerdirme ünitesi galvanizli sacdan oluşmaktadır. Tahılların dikey taşınmasında kullanılan kovalar, OBİAL tarafından özel olarak üretilen standart plastik, metal ya da galvaniz kaplamalı metal kovalardır.

Elevatör sisteminin baş kısmında bulunan motor grubunun (IP 55) su sızdırmazlık özelliği nedeniyle üzerinin kapatılmasına gerek kalmamaktadır. Motordan redüktöre hareket V-kayış kasnakla sağlanmaktadır. Redüktör tahrik miline doğrudan bağlıdır. Tahrik ünitesi başlığında kolay erişim ve bakım imkanı veren 2 adet gözetleme kapağı bulunur. Başlığın iç kısmı, taşınan tahılların zarar görmeden distribütöre aktarılmasını sağlamak için kauçukla kaplanmıştır. Başlıktaki tambur da kayışın kaymasını ve patinajı önlemek amacıyla kauçuk kaplamadır.
   


    Elevatör sisteminin ayak kısmındaysa yine kolay erişim amaçlı 2 adet gözleme kapağı ve temizlemeyi kolaylaştırmak için 2 adet seyyar kapak bulunmaktadır. Galvanizli sacdan oluşan gerdirme ünitesi, yazın sıcak hava koşullarına ve uzun süre kullanıma bağlı olarak esneyen kayışı gerginleştirerek performansının azalmasına engel olur. Mal alım kapağından akan hububatın içeriye kaçmasını ve kayışın yerinden çıkmasını önlemek için alt tambur çelik kafesten oluşmaktadır.

 

teknik bilgiler için lütfen tıklayınız...