DÜZ TABANLI SİLOLAR › Sayfa 2 | Obial Çelik Silo Sistemleri

DÜZ TABANLI SİLO

Yüksek kaliteli ürünün; konusunda uzman personel, modern üretim teknikleri ve tam otomasyona dayalı üretimle sağlandığının bilincinde olarak, OBİAL Magnelis ZM310 kaplamalı ve galvanizli çelik siloları ve taşıma ekipmanları, ürün geliştirme/tasarım departmanı tarafından her türlü hububat depolama ihtiyacına cevap verecek şekilde projelendirilir ve üretimi yapılır.

Silo üretiminde kullanılan yüksek kaliteli Magnelis ZM310 kaplamalı gerilime ve paslanmaya karşı dayanıklılık gösterir. Özel olarak üretilmiş ve silolarımızın üretiminde kullanılan sacların galvaniz kaplama standardı 600gr/m² . Galvaniz kaplama oranı müşteri isteklerine göre değişmektedir. OBİAL sizlere 4,51 m’lik çaptan 31,60 m’lik çapa kadar, 5 tondan 15000 tona kadar değişik düztabanlı çelik silo seçenekleri sunar.

Siloya uygulanılan dikey yükleri taşıyabilmek için silo yüzeyine monte edilen dikey atkı destekleri maksimum dayanıklılık sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. OBİAL dikey atkı destekleri silo içindeki hububatın silo yan duvarlarına yaptığı basıncı mükemmel bir şekilde silo zeminine aktarır.
      
OBİAL çelik silolarında tüm birleşim noktalarında maksimum dayanıklılık sağlamak için 10,9 kalitesinde çok dayanıklı Geomet 500A kaplamalı cıvatalar kullanılmaktır. Hava geçirmezliğini ve su sızdırmazlığını sağlamak için silo gövde saclarında ve üst çatı birleşim noktalarında özel sızdırmazlık elemanları kullanılmaktadır.

Tüm OBİAL silolarının ikinci katında kolayca açılıp kapanabilen emniyetli giriş kapısı, çatısında da gözetleme kapağı mevcuttur. Silo giriş kapısı iki

katlıdır; dış kat tek parça galvanizli sacdan oluşur, iç kat ise üst üste yerleştirilen iki kapıdan oluşur. Silo içindeki hububat doluluk oranı silo yan duvarı üzerindeki giriş kapısını aşmışsa çatıda bulunan gözetleme kapağı silo içine giriş imkanı sağlar.

Tüm OBİAL silolarında silo içine girebilmek için iç merdiven ve silo dış yüzeyinde silo gözetleme kapağına ulaşmak için güvenlik kafesli dış merdiven ve dinlenmek için platform bulunmaktadır. Çatıdaysa saçak seviyesinden başlayarak silo tepe noktasına ulaşabilmek için çift korkuluklu ve emniyetli çatı merdiveni bulunur.

OBİAL silo çatıları dünyada bulunabilen en güçlü silo çatılarından birisidir. OBİAL silo çatısı üst çatı taşıma ekipmanlarından gelen yüke, kar yüküne, rüzgar yüküne ve ısı kablolarının ağırlığına dayanabilecek şekilde tasarlanır. 30 derecelik

silo çatısının eğim açısı siloya optimum doluluk sağlar. Geniş çaplı hububat silolarının üst çatılarının dayanıklılığını ve uzun ömürlülüğünü daha da arttırmak için özel kesitli profillerkullanılarak kafes şeklinde inşa edilir. Buyapı sayesinde silo çatısının dayanıklılığını maksimuma ulaştırır.

OBİAL silolarında kullanılan ısı kontrol sistemi sıcak alanları ve böcek faaliyetlerinitespit etmemizi sağlayarak müşterilerimizi monitöre hububat koşullarını tekrar yükleme zahmetinden kurtarır. OBİAL ısı kontrol sistemi ısı kablolarından, kabloların içine yerleştirilmiş ve hububatın sıcaklığını ölçen ısı sensorlarından ve taşınabilir veya sabit ısı monitörlerinden oluşur. Isı kabloları içinde kabloları uzamaya karşı koruyan özel çelik halatlar mevcuttur. Isı kontrol sistemi PLC ile birleştirilerek silo içindeki hububatınısısının PLC ekranından da kontrol edilmesini sağlamaktadır.